"oyun" ile ilgili yazılar

 • Adobe Flash Player 11 ve AIR 3 İle Konsol Kalitesinde 3D Oyun Keyfi

  Birkaç gün önce Windows 8 ürününde Adobe Flash desteğini kaldıracağını açıklayan Microsoft'a karşı atağa geçen Adobe, yeni ürünleri Adobe Flash Player 11 ve Adobe AIR 3'ün tanıtımını gerçekleştirdi. Adobe Flash en popüler olduğu alan olan oyunlar için gerçekleştirdiği geliştirmelerle henüz bir yere gitmeye niyeti olmadığını kanıtlama amacında gibi görünüyor.

  Adobe lansmanının öne çıkan başlığı "konsol kalitesinde oyun deneyimi". Adobe Flash 11 ve AIR 3 ürünlerinde 2D grafik geliştirmelerinin yanında tam kapsamlı bir 3D grafik desteği sunacak. Firma şu an kullandığımız sürümlere oranla çok daha yüksek bir performansla karşılaşacağımız iddiasında. Bu iddia gerçekleşirse ancak konsollarda rastladığımız görüntü kalitesi ve akıcılığa Flash ve AIR uygulamaları sayesinde hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlardan ulaşacağız.

  Devamını Oku »

 • 6 Yeni Pes 2012 Videosu

  Konami tarafından 6 yeni Pro Evolution Soccer 2012 videosu yayınlandı. Bir dizi video yayınlayarak PES 2012 üzerinde yaptığı değişiklikleri futbol oyunu sevenlere video ile gösteren Konami, yeni PES sürümünde oldukça iddialı olduğunu birkez daha duyurdu.

  {program=24451} 

  PES 2012 için yapılan bazı değişiklikler dikkat çekiyor. Videolarda anlatılan yenilikler şunlardır; boşa kaçan oyuncular, çapraz koşular, sahte koşular, bölgesel savunma, bölgesel işaretleme ve top olmayan oyuncu kontrolü. Videolarda görüldüğü üzere yapılan yenilikler genel olarak takım oyunuyla alakalı... Bu 6 yeni videoyu aşağıda izleyebilir ve konuyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Çocuklar En Çok Hangi Oyunları Tercih Ediyor?

  Pek çok çocuk gelişim uzmanı oyun oynama zamanının özellikle çocukların zekası ve beyin gelişimi için faydalı olduğunu iddia etmektedir. Günümüzde uzmanların yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre sadece yaratıcı ve çocukların hayal gücünü geliştiren oyunlar çocukların zekasını ve beyin gelişimini hızlandırıyor. Peki çocuklar en çok zeka geliştiren oyunları mı tercih ediyorlar?

  Zamanlarının çoğunu bilgisayar başında çevrimiçi oyunlar oynayarak geçiren çocuklar, zeka geliştiren oyunların yerine çoğunlukla televizyon kanallarında yayınlanan çizgi film karakterlerinin yer aldığı oyunları tercih ediyor. Sonuç olarak ülkemizde ve dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip bu çizgi filmlerin oyunlarına olan ilgide günden güne artmaktadır. Günümüzde internetin çocuklar için önemini anlayan çizgi film yapımcıları, çizgi karakterlerin yer aldığı internet oyunlarıyla çocukların ilgisini daha da artırıyor.

  Devamını Oku »

 • Oyun Paketi: Her Yerde Oynayabileceğiniz Küçük ve Eğlenceli Oyunlar

  Yazın tatildeyken dizüstü bilgisayarınızda internet bağlantısı olmadığı zaman da eğlenmek için bilgisayarınızda olması gereken oyunlardan birkaçını oyun paketi olarak hazırlamak istedik. Yer kaplamayan bu oyunlarla artık dizüstü bilgisayarınız yanınızdaysa internet olmadan da eğlenebilirsiniz. Oyun piyasasının gelişen teknoloji ile mükemmelleşen grafiklere sahip sistem zorlayan oyunlar sunması, orta derecede donanımlara sahip masaüstü bilgisayarlarımız veya dizüstü bilgisayarlarımızda oyun keyfini doyasıya yaşamamızı bir nebze de olsun engelliyor. Fakat basit grafiklere sahip olmasına rağmen oynanabilirliği çok yüksek olan ve eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayan birçok oyun da düşük bütçelerle veya ücretsiz olarak elde edilebiliyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin