"nasıl yapılır" ile ilgili yazılar

 • Bilgisayarınız Fazla Isınıyorsa Ne Yapmalı

  Son yıllarda bilgisayarlarda yer alan parçaların hızları eskiden tahmin bile edemeyeceğimiz düzeylere geldiler. Her ne kadar daha az güç tüketimi ve daha iyi tasarımlarla bu hızın getirdiği ısı sorunlarının önüne geçilmeye çalışılsa da özellikle Türkiye gibi sıcak iklimlere sahip ülkelerde yaşayanların işlemci, ekran kartı, bellek gibi parçalarda ısınma sorunları var.

  Günlük kullanımlarda pek gerçekleşmese de özellikle oyunlarda ve 720p-1080p çözünürlüklü filmlerde farkedilen bu ısınma sorununun önüne geçebilmek için elbette bazı önlemler var. Dilerseniz adım adım yapabileceklerimize geçelim:

  Devamını Oku »

 • KMPlayer İle Birden Çok Videoyu Aynı Anda İzleyin

  En iyi ücretsiz Windows programları listemizde bulunan KMPlayer, sunduğu özellikler ve sayısız ayar seçeneği bakımından en çok tercih edilen popüler video oynatıcılarından bir tanesi. Tüm video uzantılı dosyaları izleyebilmenizi sağlayan kodek paketleri, altyazı düzenleme seçenekleri, ekran görüntüsü alma araçları, Türkçe dil desteği ve şu an blog yazımızın konusu olan çoklu video izleme seçeneği ile farklılık yaratmakta. Hemen KMPlayer ile aynı anda birden çok videoyu nasıl izleyebileceğimizi bakalım.

  Devamını Oku »

 • Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

  GoogleÖzet: 1 Mart günü Google'ın yeni birleşik gizlilik politikası yürürlüğe girecek ve bu yeni politika ile kullandığımız tüm Google ürünleri, Google Web Geçmişi tarafından paylaşılabilir hale gelecek.

  Google'ın internet aktivitelerinizi takip ettiğini biliyor muydunuz? Muhtemelen bir çok internet kullanıcısı Google hesabı üzerinden yaptığı aramaların ve girdiği sitelerin Google tarafından kayıt altında tutulduğundan haberdar değil ama gelin görün ki böyle bir gerçek var.

  Devamını Oku »

 • Aviary İle Harika Facebook Timeline Kapak Fotoğrafları Oluşturun

  Aviary Facebook UygulamasıFacebook Zaman Tüneli özelliğinin devreye alınmasıyla başlayan kapak fotoğrafları yarışına farklılık getirecek yeni bir uygulama katıldı. Güzel, etkileyici, şahane, harika, süper kapak fotoğrafları hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ayrıca hazırlayabileceğiniz bu fotoğraflar için hiçbir şekilde ek bir programa ihtiyaç duymayacaksınız. Aviary isimli bu uygulamayı kullanmaya albüm fotoğraflarınıza erişim için vereceğiniz küçük bir izin işleminden sonra hemen başlayabiliyorsunuz. Hemen başlayalım.

  Devamını Oku »

 • Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  Dizüstü bilgisayar almaya karar verdiniz ama hangi dizüstü bilgisayarı almanız gerektiğine bir türlü karar veremediniz mi? Bu yazıyı okuduktan sonra eminiz ki aslında dizüstü bilgisayar almanın o kadar da zor bir şey olmadığına karar vereceksiniz. Öncelikli olarak almak istediğiniz dizüstü bilgisayarı nerede ve ne amaçla kullanmak istediğinize karar vermeli ve seçimlerinizi bu doğrultuda yaparak kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz dizüstü bilgisayarı satın almalısınız.

  Devamını Oku »

 • Ücret Ödemeden Dökümanlarınızı PDF'ye Dönüştürün

  Bilgisayar dünyasında bulunan tüm dosya türlerinin dışında biri var ki muhtemelen aralarında kullanıcıyı en çok kısıtlayanlardan birisi. Yazının başlığından da anlayacağınız gibi bahsettiğim dosya formatı PDF. Bildiğiniz gibi PDF dosyalarını okumak için bir çok ücretli ve ücretsiz program olmasına rağmen, kendimiz PDF dosyalarını oluşturmak istediğimiz zaman genel olarak ücretli programlara para vermek zorunda kalıyoruz. Bu yazımızda kendi PDF dosyalarımızı oluşturmak ve düzenlemek için kullanabileceğimiz ücretsiz programlar ve internet servislerinden bahsedeceğiz.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin