"Mobil" ile ilgili yazılar

 • iPhone 5, 4 Ekim Günü Tanıtılabilir

  Apple, bir sonraki medya tanıtım etkinliği tarihini bildirerek iPhone 5 sunumuna dair yoğun bir beklenti oluşmasını sağladı.

  4 Ekim günü Apple tarafından gerçekleştirilecek olan medya tanıtım etkinliğinin konusu henüz belli olmasa da otoritelere göre şirket, iPhone 5 cihazını tanıtacak. Apple yöneticileri tarafından sadece “yeni bir akılı telefon” ifadesi kullanılıyor. Diğer yandan kısa bir süre önce eBay iç yazışmalarında geçen “Ekim ayının ilk haftası” cümlesi ve AT&T yöneticisinin de ağzından aynı tarihin kaçması tüm beklentilerin 4 Ekim’e yönelmesini sağlamıştı.

  Devamını Oku »

 • Flash Karamsarlığı Adobe Wallaby İle Çözülüyor

  Tarayıcı dünyasındaki gelişmeler beraberinde yeni teknolojileri de getiriyor. Bu teknolojilerden biri de HTML5. HTML5’in dikkat çekici özelliklerinden biri de Adobe Flash Player’a rakip olması. Ancak Adobe de boş durmayarak Adobe Wallaby isimli ürünü hakkında bilgi verdi.

   

   

  Apple’ın mobil pazardaki konumu her geçen gün yeni ürünlerle sağlamlaşırken, bu firmanın Adobe Flash’ı bir türlü kabullenmemesi ve hemen ardından gelen HTML5 teknolojisi, Adobe’de kolların sıvanmasına neden olmuş olsa gerek. Adobe Ürün Yöneticisi John Nack’in blogunda kaleme aldığı sözler de bu durumu destekliyor. Nack, Adobe’nin politikasına istinaden kullanıcıların arada kalmasını ortadan kaldırıcı çözümler için var olduklarını ve asıl amaçlarının problem çözmek olduğunu ifade etti. Bu kapsamda Flash desteği bulunmayan ürünler kullanan kişilerin, web animasyon desteğinden mahrum kalmamaları için Adobe Wallaby üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

  Webkit motoru üzerine kurulu olan ve HTML5 kodu üretebilen internet tarayıcıları üzerinde çalışabilen Adobe Wallaby’nin diğer tüm tarayıcılarda işlevini yerine getirmesi için çalışılıyor. iOS ve OSX de dâhil olmak üzere Windows işletim sistemi üzerinde çalışan bir uygulamanın ne kadar önemli olacağı ortada.

  ActionScript, 3 boyut ve ses desteğinin henüz hayata geçmediği bu üründe şimdilik buton desteği, boyama, resim dosyası desteği, çerçeve, katman, sahne desteği ve bazı yazı türleri desteği sunuluyor.

  Görünen o ki, Adobe ile Apple arasında ciddi bir bakış açısı farkı var. Biri müşteri ve çözüm odaklı düşünürken, diğer katı ilkelerinden ödün vermemek adına kullanıcıların arada kalmasını göz ardı ediyor. İlerleyen dönemlerde hangi tarafın daha ağır basacağını birlikte göreceğiz.

  Devamını Oku »

 • Roboform iPhone/iPod Touch Uygulaması

  iphone roboform ipod apple

  Kullandığım bilgisayarlarda olmazsa olmaz bir program olan Roboform, tüm şifre kayıtlarımı saklar ve benim için internet sayfalarındaki formları otomatik doldurur. Önceleri sıkıntım tüm bilgisayarımda kurulu olan Roboform'un şifre kayıtları bir PC'de değiştirdiğimde diğerlerinde eski kayıtların kalmasıydı. Ofis PC, Tablet, ev laptop derken bu şifrelerin tüm bilgisayarlarımdaki senkronizasyonu için önce Dropbox uygulamasını kullandım. Bu uygulama ile Roboform kimlik dosyalarımı Dropbox içindeki bir klasörde göstererek eşitleme sağlıyordum. Neyse ki Roboform Online ile senkronizasyon çözümünü kendi içine aldı ve daha sağlıklı bir erişilebilirlik sağladım. Sonra en büyük sıkıntım Roboform'a bir bilgisayar erişimim yokken dışarıda ihtiyaç duymaya başladığımda oluştu. Örneğin ben dışarıdayken önemli bir hesaba girilmesi gerektiğinde Roboform'un bende yarattığı üşengeçlik sebebiyle şifreleri hatırlayamamak gibi sorunlar yaşadım. Roboform'un 2009'un son çeyreğinde iPhone ve iPod Touch için uygulama yapacağından zaten haberdardım. Geçenlerde sitesini kontrol ettiğimde AppStore'a uygulamanın eklenmesi için başvurduklarını okuyunca çok sevindim ve her gün AppStore'u kontrol eder oldum.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin