"listeler" ile ilgili yazılar

 • Geçmişten Günümüze Windows Logoları

  windows logolarıMicrosoft, Windows 8 işletim sistemindeki köklü değişiklilerle birlikte Windows logosunu da değiştirdi. Bu vesileyle öne çıkan Windows logolarını ve süregelen değişimlerini sizlere aktarmak istedik. Bakalım Windows logosu nereden nereye gelmiş.

  Devamını Oku »

 • Ücretsiz Müzik Dinleyip İndirebileceğiniz 8 Site

  Yeni müzikler keşfetmek benim için her zaman heyecan verici olmuştur. Eskiye kıyasla artık yeni müzikler bulmak oldukça kolaylaştı. Bunun en iyi yolu da tabii ki İnternet. Bu yazımda sizlere yeni müzikler keşfedebileceğiniz birkaç web sitesinden bahsedeceğim. Bazılarını mutlaka duymuşsunuzdur ama çoğunu duymadığınıza eminim.

  Devamını Oku »

 • En İyi 6 Online Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

  Resim ve fotoğraflarınızı bilgisayar ortamında düzenlemek için binlerce dolarlık resim programlarını satın almanıza veya yüzlerce megabaytlık dosyaları indirmenize gerek yok. Günlük bir bilgisayar kullanıcısının resimlerini ve fotoğraflarını düzenlemek için ihtiyacı olan tek şey kaliteli ve ücretsiz bir online fotoğraf düzenleme web uygulaması.

  Uzun araştırmalarımız sonucunda bunların içinden eleyerek 6 adede kadar indirebildik ve sizlerin de deneyerek bu 6 web uygulaması içerisinden kendinize en uygun olanı sevip kullanacağınızdan şüphem yok.

  Devamını Oku »

 • Web Tasarımcılar İçin En İyi 5 Web Uygulaması

  Web tasarımı yapanlar bilgisayarlarında ne kadar çok program kurulu olması gerektiğini bilirler. Kod düzenleyiciler, tasarım araçları, resim düzenleme programları ve çok daha fazlası derken özellikle hepsi için ücret ödemeniz gerekiyorsa bu bütçeye ağır bir hal alabilir.

  Web uygulamaları son dönemlerin en gözde konularından bir tanesi ve gitgide daha iyi hale gelen internet bağlantıları sayesinde bilgisayarlarımıza hiçbir program yüklemeden gerçekleştirebildiğimiz işlemler daha da artıyor.

  Elbette web tasarımcıların kullanabilecekleri web uygulamaları da internetteki yerini aldı. İrili ufaklı pek çok işinizi halledebileceğiniz bu web uygulamalarının en çok işinize yarayacak olanlarını sizin için seçtik ve beğeneceğine inanıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Bedavaya Mesajlaşıp Konuşturan Mobil İletişim Uygulamaları

  İletişim çağındayız ama bundan 20 yıl önce telefon aboneliğimizin kabul edilmesi için telefon şirketlerine müracaat edip beklemekteydik. 10 yıl öncesine kadar telefonlar sadece evimizde bulunan sabit cihazlarken, cep telefonu sayesinde son 5 yıldır en gencinden en yaşlısına kadar herkesin cebine girmiş durumda. İstediğimiz zaman istediğimiz kişiyle metin tabanlı, sesli veya görüntülü iletişime geçebiliyoruz. Tabi ki bu tarz iletişimlerin belli bir masrafı oluyor. Ama hayatımıza akıllı telefonlar ve mobil internet girdi gireli iletişim mecraları değişmeye başladı bile. Artık ücretsiz ya da az bir ücret karşılığında arkadaşlarımızla haberleşebilirken, her türlü bilgi akışımızıda aynı ekranda gerçekleştirebiliyoruz.

  Devamını Oku »

 • Tasarımcılar İçin Ücretsiz Arayüz ve Eskiz Hazırlama Programları

  Mockup, UXDesign, Wireframe terimleri sıkça karşımıza çıkıyor. Web Modelleme, Kullanıcı Arayüzü ve Skeç Çizim olarak adlandırdığımız araçları, grafik tasarımcılar ve web tasarım uzmanları yakından tanıyor ve bu amaçla hazırlanmış programları sıkça kullanıyorlar. Bu programlar yardımıyla web, kullanıcı ve program arayüzleri, eskiz ekranları, web modelleri, formlar, örnek çalışma ve tasarımlar hazırlanabiliyor. Görsel iletişimin etkili olduğu günümüzde, özellikle herkesin kullanabileceğini ücretsiz örnek tasarım oluşturma programlarını listedik.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin