"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Kimlik Hırsızlarından Korunmak İçin 8 Basit Yöntem

  Kimlik Hırsızlığından Korunmak İçin 8 Basit Yöntem

  Artık herkesin kimlik hırsızlığının nasıl yapıldığına dair az da olsa bir fikri var. ABD'de oldukça yaygın olan bu eylem, yine aynı ülkede Federal Ticaret Komisyonu'na en çok bildirilen tüketici şikayetlerinden birini oluşturuyor. Aslında korkunç olan, hırsızların bu eylemi değil, bu bilgilerle eeler yapılabildiği. Kimlik hırsızları, ele geçrdikleri detaylarla kredi kartı dolandırıcılığı yapabiliyor, adınıza banka kredisi ve telefon hattı alabiliyor ve banka hesaplarınızı boşaltabiliyorlar. Hiç olmadı sosyal medya hesaplarınıza bulaşarak kontaklarınızı da tehdit edebiliyorlar.

  Devamını Oku »

 • Türkiye'nin En Kapsamlı VPN Servisi Karşılaştırma Rehberi

  Türkiye'nin En Kapsamlı VPN Karşılaştırması

  İnternet üzerinde anonim bir şekilde gezinti yapmak, kişisel bilgilerinizin ve şifrelerinizin çalınmasını engellemek istiyorsanız, iyi bir VPN hizmeti gerekiyor. Diğer yandan, internette maruz kaldığınız sansürler karşısında da VPN programları veya uygulamaları imdadınıza yetişecektir. Bu blogda, tam 163 VPN servisinin karşılaştırmasını sizlere sunuyoruz ve aralarından en iyisini seçmenize yardımcı olmak istiyoruz. İşte Türkiye'nin en kapsamlı VPN servisi karşılaştırma rehberi:

  Devamını Oku »

 • Virüs Yememek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Şey

  Virüs Yememek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Şey

  Uzun yıllar boyunca bilgisayar kullanıyor olsanız bile, bazı durumlarda virüslerden nasibinizi alabiliyorsunuz. Bu nedenle bilgisayarınızda antivirüs yazılımı kullanmanız gerçekten önemli. Bizler de bu makalemizde virüs yememeniz için dikkat etmeniz gereken 9 şeyi sizler için anlattık.

  Devamını Oku »

 • Evdeki Wi-Fi'ın Güvenliğini Garanti Altına Alacak 5 Yöntem

  wifi güvenliği

  Günümüzde internet elektrik, su gibi temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. İnternetin girmediği ev hemen hemen yok gibi. İnternetin girdiği evlerde de herkesin malumuWi-Fi ağı ile internet çeşitli aygıtlara dağıtılıyor. Evde bu hayati görevi üstlenen Wi-Fi ağlarımız süper yüksek hızlı ve taş gibi sağlam olabilir. Peki güvenli olduğuna emin miyiz? 

  Devamını Oku »

 • Bilgisayar Güvenliğini Tehlikeye Atan ve Az Bilinen 4 Tehdit

  Bilgisayar Güvenliği

  Günümüzde birçoğumuz, virüslerden korunmak için güvenlik yazılımlarını kullanıyoruz. Kullanmayanlarımız ise bilgisayarlarımızda yerleşik olan güvenlik duvarına güveniyoruz. Bu çabalarımız dikkatli kullandığımız takdirde yeterli olsa da, dikkat etmemiz gereken bazı önemli ve az bilinen tehditler var. Bu blogda, bilgisayar güvenliğini tehlikeye atan ve az bilinen 4 tehditi inceleyeceğiz:

  Devamını Oku »

 • Bir Hacker ile Röportaj! Motivasyonu Nedir, Nasıl Para Kazanır? İşte Cevapları.

  Bir Hacker ile Röportaj

  New World Hackers, ABD’de 2016’nın Ekim ayında gerçekleşen Twitter, Amazon, PayPal ve Netflix gibi siteleri etkileyen siber saldırıyı üstlenen hacker gurubu olarak ismini duyurmuştu. O tarihlerde bu saldırı, internette bugüne kadar gerçekleştirilen en geniş DDoS saldırılarından biri olarak nitelendiriliyordu.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin