• YouTube Videoları Artık Efektlerle Düzenlenebilir

  YouTube'a video yükleyenler bundan sonra site üzerinden videoları efektlerle süsleyebilecekler. YouTube'un video düzenleme aracı, videolarda küçük düzeltmeler yapmanın yanında Instagram'ı hatırlatan efektlerle videoları daha güzelleştirme hedefinde.

  Videonuza nostaljik bir hava katmak veya yönünü değiştirmek isterseniz  bu özellikten yararlanabilirsiniz. YouTube'un video editöründen yararlanmak için yüklediğiniz videonun 1000 kereden daha az izlenmiş olması gerekiyor. Aksi halde videoyu tekrar yüklemeniz gerekecek.

  Devamını Oku »

 • Çin, İnternet'te Ne Kadar Büyüyebilir? İşte Şaşırtıcı Bazı İstatistikler

  Çin, sadece dünyanın değil, son zamanlarda İnternet'in de açık ara en geniş ülkesi haline geldi. Ülke, şu anda ABD’deki İnternet kullanıcısı miktarının iki katına sahip ve bu daha sadece başlangıç.

  Mevcut durum aşağıdaki gibi:

  • Çin toprakları üzerinde 485 milyon İnternet kullanıcısı bulunuyor.
  • Eğer Hong Kong' u da katarsak, bu sayı 490 milyona kadar çıkmakta.
  • Bu, dünyadaki 2,1 milyar İnternet kullanıcısının %23'ü demek.
  • Çin'den sonra, 245 milyon İnternet kullanıcısı ile ABD geliyor. Bu,  daha önce de belirttiğimiz gibi Çin'deki sayının yarısı kadar.

  Devamını Oku »

 • iPad 2'yi Profesyonel Kameraya Dönüştüren Movie Mount Aksesuarı

  MOVIE Mount ipad 2Tabletler ilk başta sadece dokunmatik ve taşınabilirlik özelliğine sahip bir bilgisayar türü olarak görülebilir. Ancak bu ürünlerle birlikte çalışabilen bazı aksesuarlar, ortaya bambaşka bir işlevsellik katabiliyorlar.

  Movie Mount isimli iPad 2 aksesuarı, bu cihazı bir tabletten çok öteye götürebilen araçlardan biri. Zira Movie Mount, iPad 2’yi bir anda güçlü bir video çekme cihazına dönüştürüyor. Tele ve geniş açılı lensler, dâhili mikrofon ve ışıklar ile tam donanımlı bir aksesuar olan Movie Mount, iPad 2 ile profesyonel video çekimlerini yapılmasına olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, bu mekanizmaya dâhil edebileceğiniz bir üçayak ve Movie Mount uygulaması ile düşlediğiniz video çekimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • TAMindir.com’dan 1 Yıllık ESET NOD32 ve Smart Security Hediyeleri

  Ücretsiz ESET NOD32 Antivirüs ve Smart Security Lisansı

  Tamamen ücretsiz bir şekilde 1 yıllık ESET NOD32 Antivirüs veya ESET Smart Security lisansı kazanma şansınız olduğunu biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken TAMindir.com Facebook veya Twitter sayfasını beğenerek takip etmek olacaktır. TAMindir.com sponsorluğunda onlarca üretici onaylı bedava lisans sahibine ulaşacaktır. Birçok site, blog, forum ve sosyal ağ üzerinden kampanyalar yapılacak ve 1 yıllık ücretsiz lisans dağıtılacaktır. Aşağıdaki sosyal ağ adreslerimizi beğenerek veya takipçisi olarak hediye lisans kampanyalarına hemen ulaşabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

  Aşağıda yapacağımız farklı türlerdeki yarışmalar hakkında bilgiler bulunuyor. Bu yarışmaların başlangıç ve bitiş tarihlerine aşağıdaki adresleri takip ederek ulaşabilirsiniz. Yarışma başlamadan 1 gün önce Facebook ve Twitter üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Ama Twitter ve Facebook üzerinde lisanslar bitene kadar yarışma her gün yapılacaktır. Hergünün kazananı açıklanacaktır. Bundan sonraki yarışmalar için bizi takip edin:

  Başlayacak Yarışmalar:

  • Bulunduğunuz makale sayfasını kendi belirleyeceğiniz kullanıcı adını kullanarak paylaşabilir ve en yüksek paylaşıma ulaşan kişiler hediye 1 yıllık ESET lisansı sahibi olacaktır.
  • Forum, blog ve diğer sosyal ağlar üzerinden yapılacak yarışmalar da 40 adet ESET NOD32 Antivirüs ve 20 adet ESET Smart Security hediye edilecektir. TAMindir sosyal ağ adreslerini takip ederek, tüm çekilişlere katılabilir ve kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

  Belli bir süre boyunca her gün tekrarlanacak olan bu yarışmaların başlangıç ve bitiş tarihleri bir önceki gün Twitter ve Facebook üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca yapılacak tüm ödüllü yarışmalarla ilgili bilgilere bu makaleden ulaşabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • 6 Yeni Pes 2012 Videosu

  Konami tarafından 6 yeni Pro Evolution Soccer 2012 videosu yayınlandı. Bir dizi video yayınlayarak PES 2012 üzerinde yaptığı değişiklikleri futbol oyunu sevenlere video ile gösteren Konami, yeni PES sürümünde oldukça iddialı olduğunu birkez daha duyurdu.

  {program=24451} 

  PES 2012 için yapılan bazı değişiklikler dikkat çekiyor. Videolarda anlatılan yenilikler şunlardır; boşa kaçan oyuncular, çapraz koşular, sahte koşular, bölgesel savunma, bölgesel işaretleme ve top olmayan oyuncu kontrolü. Videolarda görüldüğü üzere yapılan yenilikler genel olarak takım oyunuyla alakalı... Bu 6 yeni videoyu aşağıda izleyebilir ve konuyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • 21 Haziran TTNet Raporlarına Göre İnternet Trafiğinin %0.625'i TAMindir.com Aracılığıyla

  TTnet blogunda yayınlanan internet kullanım raporuyla TAMindir.com raporlarını yorumladık. Bu ölçümün değerlerini sizlerle paylaşmak istedik.

  21 Haziran 2011 tarihinde toplam internet kullanımı 3,458 TB olarak ölçülmüş. (1 TB : 1024 GB)
  Aynı gün Tamindir'den indirilen dosya adeti 243,568 ve bu dosyaların toplam boyutu ise 21.634 TB olarak tespit ettik. (Sadece TTnet erişimleri baz alınarak ölçülmüştür)

  TTnet trafik dağılımı

  Üstteki grafiğe göre internet kullanımı değeleri hesaplanırsa Web download'una düşen miktar 226 TB olarak hesaplanmaktadır.

  Bu değerleri kullanarak şu sonuçları çıkarabiliriz:

  • TAMindir'in toplam internet kullanımındaki payı %0.625
  • Tüm Web download'unun Tamindir payı %9.57

  Devamını Oku »

 • +1 Gibi Facebook Beğen ve Twitter Tuşlarını Analytics’te Raporlama

  Google +1 tuşunu açtıktan kısa süre sonra Google Analytics içinde bu tuşların kullanım değerlerini ve bu tuşu kullanan ziyaretçilerin süre, sayfa/ziyaret gibi bilgilerini gösterdiği "Social" sayfasınıda açtı.

  Daha önce Google'ın bu sayfasında bu özelliği diğer sosyal medya paylaşım uygulamalarına entegre edebileceğinizi anlattığını belirtmiştim. Şimdi bu konuyu sizin için anlatmak istiyorum.

  Ben çözüme sizi kısa yoldan ulaştıracağım ancak isteyen verdiğim linkteki tüm detayları öğrenerek ihtiyacına göre farklı geliştirmeler yapabilir. Google'ın bizim için hazırladığı zaten örnek kod var. Bu kodda yorum kısımlarını silerek dosya boyutunu düşürüp sitenize entegre edin. Örneğin biz şu şekilde uyguladık (kodu açıp bakabilirsiniz):

   

  Daha sonra Facebook ve Twitter paylaş tuşlarımızın olduğu sayfada üstteki kodun ardından şu kodu ekleyeceğiz. Bu kod takip işlemini tetikleyecektir.

  Ve bir kaç saat sonra Google Analytics'e verilerimiz yansıdığında aşağıdaki gibi rapora ulaşabiliyoruz.

  Google Analy Sosyal Paylaşım Takibi

  Devamını Oku »

 • Google Analytics İle Google +1 Düğmesi İzleme Etkileşimi

  Google geçtiğimiz günlerde Google+ projesinin ilk adımı olan +1 düğmesini tanıttı ve bir çok site hemen bu düğmeyi sitelerine eklediler.
   
  Google Analytics'e eklediği Sosyal sekmesi sayesinde artık sosyal paylaşım butonu aktivitelerini görebilirsiniz. Hatta bu sayfadaki bilgileri uygulayarak Facebook, Twitter gibi diğer servisleride raporlayabilirsiniz: http://code.google.com/apis/analytics/docs/tracking/gaTrackingSocial.html
   
  Bu tuşun etkileşimini izlemek için kullanabileceğiniz bir geri çağırma işlevi seçeneği var. Bu yüzden bu tür entegrasyonları Google Analytics dışında kendi özel scriplerinize de uygulaması oldukça kolay olacaktır.
   
  Önce Google +1 Düğmesi oluşturma aracını kullanarak düğme stilimizi seçelim. Ardından oluşturma aracının “Gelişmiş seçenekler” bölümünde aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi “JS Geri Çağırma İşlevi”ne fonksiyon adı olarak “tamindir_arti_donusum” belirliyoruz.

  Google artı 1 button Analytics'ten takip

  Bu ayarları yaptıktan sonra oluşacak kod aşağıdaki gibidir.


  Üstteki kodu, düğmemiz nerede çıksın istiyorsak oraya yapıştırıyoruz.
  Ardından aşağıdaki geri bildirim fonksiyonumuzu da sitemize ekliyoruz.

  Devamını Oku »

 • Windows 8 Arayüzü Resmi Olarak Tanıtıldı

  Microsoft gelecek yıl piyasaya çıkaracağı işletim sistemi Windows 8 ile ilgili ilk resmi videosunu yayınladı. Son birkaç aydır sızdırılan ekran görüntüleriyle gündemde olan Windows 8 arayüzü, şimdiye kadar gördüğümüz sızıntılardan oldukça farklı. Öncelikle Microsoft vizyonunu genişleterek her tür cihazda çalışan bir işletim sistemi kurgulamış. Windows 8 masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dışında tablet bilgisayarlar, mobil cihazlar gibi aklınıza gelebilecek her tür cihaz için ortak bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

  Windows 8 hem dokunmatik olarak kullanılabilen hem de fare ve klavyeyle yönetilebilen bir arayüz tasarımına sahip. Microsoft'un yeni işletim sistemiyle ilk olarak ön plana çıkardığı faktörler ise hız, akıcılık ve işlevsellik. Dokunmatik ekranın kullanıma kattığı ekstra hıza Windows 8 akıcılıkla cevap veriyor.

  Windows 8'in başlangıç ekranı kullanıcının tercih ettiği uygulamalarla açılıyor. Kısacası ilk açılışta ihtiyacınız olan uygulamalar karşınıza çıkıyor. Windows 8 uygulamaları gücünü HTML5 ve JavaScript'ten alıyor. Uygulama ekranları oldukça şık ve renkli. Mobil cihazlar sayesinde alışkın olduğumuz internet temelli uygulamalar yeni nesil işletim sisteminin bir parçası haline geliyor.

  Windows 8 tek ekranda birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırabiliyor. Yeni arayüz farklı cihazlara uygun olarak tasarlandığından farklı ekran çözünürlükleriyle de uyumlu. Dokunmatik ekran temelinde hazırlanan Windows 8'de bir de sanal klavye bulunuyor. Windows 8 ile beraber dokunmatik ekranla tam uyumlu Internet Explorer 10 ile de tanışacağız. Yeni tarayıcı hızlı internet deneyimi ve sosyal ağ entegrasyonunu ön planda tutacak. Kısacası Microsoft, Windows 8 ile yeni nesil ihtiyaçlara cevap vermeye çalışacak.

  Devamını Oku »

 • Google Apps Birleşmesinden Sonra Picasa Uygulamasından Giriş Yapamıyorsanız

  Biliyorsunuz yakın geçmişte Google Apps hizmetinde bazı servis birleştirmeleri sağlandı. Böylelikle Apps kullanıcıları daha fazla Google hizmetinden yararlanabiliyor. Ancak hem bizim hem de bir çok kişinin bir takım yeni sorunları çıktı. Bunlardan biride Picasa'ya (Bilgisayar uygulaması için geçerli) , Apps hesabınızla giriş yaparken alınan aşağıdaki gibi hatalar...

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN