• iPhone 5, 4 Ekim Günü Tanıtılabilir

  Apple, bir sonraki medya tanıtım etkinliği tarihini bildirerek iPhone 5 sunumuna dair yoğun bir beklenti oluşmasını sağladı.

  4 Ekim günü Apple tarafından gerçekleştirilecek olan medya tanıtım etkinliğinin konusu henüz belli olmasa da otoritelere göre şirket, iPhone 5 cihazını tanıtacak. Apple yöneticileri tarafından sadece “yeni bir akılı telefon” ifadesi kullanılıyor. Diğer yandan kısa bir süre önce eBay iç yazışmalarında geçen “Ekim ayının ilk haftası” cümlesi ve AT&T yöneticisinin de ağzından aynı tarihin kaçması tüm beklentilerin 4 Ekim’e yönelmesini sağlamıştı.

  Devamını Oku »

 • Windows 8 Gezgini Haberi

  Microsoft, geçtiğimiz günlerde kendi yayınladığı bir yazı ile Windows 8 üzerinde bulunacak olan gezgin aracına dair bazı önemli ipuçlarını sundu. Windows gezgininin geçmişten bugüne yaşadığı değişimleri konu alan yazının en önemli parçacıklarından biri de kuşkusuz merakla beklenen Windows 8’e ait yeni özellikler.

  Windows’un blogunda yer alan yazıda yer verilen bazı Windows 8 bilgileri her ne kadar kesinlik arz etmese de yeni üründe yer alması son derece muhtemel öğeler olarak değerlendirilebilir. Bu kapsamında Windows 8 gezgini ile ilgili sizlere iletebileceğimiz bilgiler arasında görsellikten kullanılabilirliğe kadar birçok madde yer alıyor. Öncelikle yeni Windows 8 gezginin oldukça sade ve bir o kadar da kullanışlı bir arayüze sahip olacağını ifade edebiliriz. Microsoft Office ve Microsoft Paint ile az da olsa çalışma yapmış olan kullanıcıların oldukça aşina olabilecekleri ve hemen etkin bir şekilde kullanabilecekleri yeni Windows gezgini kapsamlı bir üst bölüm menüsü bulunuyor. Windows gezgini aracılığıyla yapılması hedeflenen tüm işlemlere dair komutların yer verildiği bu üst bölüm, küçük araçlardan kapsamlı organizasyon ayarlarına kadar birçok işlemi yerine getirebilecek kapasitede.

  Devamını Oku »

 • Sony PlayStation 3D TV

  LCD LED televizyonların her geçen gün biraz daha yaygınlaşmasının ardından beklenen sıradaki adım olarak görülen 3 boyutlu televizyonlara bir yenisi Sony PlayStation ismiyle eklendi.

  Dijital görüntüleme ve televizyon teknolojilerinde oldukça başarılı bir noktada bulunan Sony, sahip olduğu güçlü oyun konsolunu 3 boyut özelliği güçlendirerek kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Şu ana kadar 3 boyutlu televizyonlar için beklenen satış rakamlarını yakalanamadı ancak ve görünen o ki Sony bu durumu pek de dert etmiyor. PlayStation oyun konsolu ile ilgili yenilikleri sadece konsol üzerinde gerçekleştirmeyi yeterli bulmayan Sony, ürünün yüksek bir oyun deneyimi sunabilmesi adına televizyon gibi özelleştirebileceği ve uyumlu bir ürünü öne çıkarmayı doğru buluyor.

  Devamını Oku »

 • MSI Toz Giderme Teknolojisi ile Ekran Kartında Devrim

  Bilgisayar ve çevre birim üreticileri arasında en popüler markalardan biri olan MSI, geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve toz giderme teknolojisi (Dust Removal technology) ile artık tozların ekran kartlarını zayıf düşürmelerini engelliyor.

  Tozlanma, kuşkusuz teknolojik cihazlar için ciddi bir sorun ve ürünlerin kullanım performanslarını dikkate değer oranda düşüren bir ekten. Söz konusu cihaz ekran kartı olunca, tozlanmanın etkileri de daha yoğun görüldüğü bir parçadan bahsetmek maalesef mümkün oluyor. Ancak MSI, geliştirdiği toz giderme teknolojisiyle, tozların ekran kartlarını etkilemelerini ve ürünün ısınmasına neden olmasını engelliyor. N580GTX Lightning Xtreme Edition isimli ürünle birlikte kullanıcılarla buluşturulan özellik ile tozlanma nedeniyle ortaya çıkabilecek performans düşüklüğünün de önüne geçmiş oluyor.

  Devamını Oku »

 • Facebook Abonelik Özelliği

  Facebook, Google Plus ile birlikte hareketlenen sosyal medya dünyasındaki gücünü korumak adına yenilikleri sırasıyla duyurmaya başladı. Facebook Abonelik özelliği de bu yenilikler kapsamında gerçekleştirilmiş son adım olarak karşımızda duruyor.

  Bundan böyle Facebook üzerinden de insanları takip edebileceksiniz. Twitter ile birlikte gelen “takip” üzerine kurulu sosyal iletişim uygulamalarına benzer bir özellik olan Facebook Abonelik, arkadaşınız olmasa dahi bir Facebook kullanıcısına abone olarak onu takip etmeniz üzerine çalışıyor. Kendisine abone olunmasına izin veren kişinin Facebook üzerinden “herkese açık” seçimiyle göndereceği tüm içerikler o kişiyi takip eden kullanıcıların haber kaynağı alanında belirebilecek.

  Devamını Oku »

 • Adobe Flash Player 11 ve AIR 3 İle Konsol Kalitesinde 3D Oyun Keyfi

  Birkaç gün önce Windows 8 ürününde Adobe Flash desteğini kaldıracağını açıklayan Microsoft'a karşı atağa geçen Adobe, yeni ürünleri Adobe Flash Player 11 ve Adobe AIR 3'ün tanıtımını gerçekleştirdi. Adobe Flash en popüler olduğu alan olan oyunlar için gerçekleştirdiği geliştirmelerle henüz bir yere gitmeye niyeti olmadığını kanıtlama amacında gibi görünüyor.

  Adobe lansmanının öne çıkan başlığı "konsol kalitesinde oyun deneyimi". Adobe Flash 11 ve AIR 3 ürünlerinde 2D grafik geliştirmelerinin yanında tam kapsamlı bir 3D grafik desteği sunacak. Firma şu an kullandığımız sürümlere oranla çok daha yüksek bir performansla karşılaşacağımız iddiasında. Bu iddia gerçekleşirse ancak konsollarda rastladığımız görüntü kalitesi ve akıcılığa Flash ve AIR uygulamaları sayesinde hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlardan ulaşacağız.

  Devamını Oku »

 • Arama Motoru Yandex Türkiye Yayında

  Rusya'nın dev arama motoru Yandex Türkiye yayına girdi. Türkçe kelimelere göre arama yapabilen Yandex ülkemizdeki arama motoru pazarına bugün katıldı. İstanbul'da açılan ofisinden sonra resmi olarak bugün duyurulan yandex.com.tr Türkiye'de oluşturduğu ekip sayesinde kalitesini hızla büyütmeyi hedefliyor. 

  50'den fazla çalışana sahip Yandex Türkiye analist ve tercümanlardan oluşuyor. Türkiye'deki web servislerinin gelişebilmesi için tam yetkiye sahip olan Yandex'in İstanbul ekibi 2012 yılında büyük adımlar atacağa benziyor. Eş anlamlı kelimelerle arama yapabilme özelliğine sahip olan Yandex en büyük kozu olarak bunu görüyor. 

  Devamını Oku »

 • Samsung Üç Yeni Bada Akıllı Telefonu Tanıttı

  Akıllı telefon dünyasının en dinamik oyuncularının başında gelen Samsung, bu kez Bada işletim sistemini kullanan üç yeni ürünle karşımıza çıkıyor. Samsung Wave serisine ait olan bu üç akıllı telefonun isimleri, Wave 3, Wave M ve Wave Y şeklinde.

  Tamamen kendi yazılım mühendisleri tarafından oluşturulan Bada işletim sistemi, her ne kadar Android ve Apple iOS’un gerisinde kalmış olsa da hala Samsung tarafından özenle kullanılıyor. HP gibi büyük bir markanın bile milyarlarca USD zararı göze alarak çöpe attığı işletim sistemlerinin bulunduğu bu kaygan sektörde Bada ile ilgili çalışmaların dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra Samsung’un üç yeni ürünle bu yelpazeyi genişletmesi kayda değer bir adım olarak gösteriliyor. Ayrıca her üç üründe de yakın saha iletişimi (NFC) desteği var.

  Devamını Oku »

 • Yeni Tamindir Beta Olarak Karşınızda!

  Yıllardır kendi aramızda oluşan bir söz vardı; "Yeni Tamindir'de yaparız" diye. İşte nihayet o zaman geldi. Karşınıza yepyeni bölümleri, gelişmiş seçenekleri ve mevcut teknolojileri çok daha iyi bir tasarımla çıkıyoruz. Umarız bu geliştirmeler siz sevgili kullanıcılarımızı memnun eder ve daha iyi bir Tamindir için sosyal seçeneklerimizle etkileşim halinde sitemizi birlikte büyütürüz.

  Öncelikle belirtmeliyiz ki bu karşınıza çıktığımız Beta yani geliştirme sürecinde olduğumuz sitedir. Bu aşamada henüz bazı özelliklerimiz aktif olmayabilir. Geliştirme sürecindeyken siz sevgili ziyaretçilerimizin istek ve önerilerini öğrenmek ve bu istekleri karşılayacak çalışmalar yapmak istiyoruz. İstediğiniz sayfadayken o sayfanın sağ kısmındaki tuşu kullanarak bize mesaj iletebilirsiniz. Tüm mesajlarınız tek tek dikkate alınacaktır.

  Devamını Oku »

 • Microsoft'tan Adobe'a Çelme: IE10'da Flash Desteği Yok

  Geçtiğimiz gün yeni işletim sistemi Windows 8'in geliştirici sürümünü kullanıma açan Microsoft, şaşırtıcı bir kararla karşımızda. Windows 8 Metro arayüzü içerisinde yer alan Internet Explorer 10 (IE10) internet tarayıcısında Adobe Flash Player desteği bulunmayacak.


  Microsoft bu tavrıyla Apple'ın başını çektiği Flash karşıtı ekibe dahil olarak, Adobe'a önemli bir darbe vuruyor. HTML5 ile değişen web standartlarına dikkat çeken Microsoft, Windows 8'in dokunmatik cihazlar için geliştirilen Metro arayüzünün bateri ömrünü artıran, güvenliği ve kişisel gizliliği sağlayan özelliklerini buna bağlıyor. Ayrıca Microsoft, Flash'a rakip olabilme amacıyla tanıttığı ancak başarı sağlayamadığı ürünü Silverlight desteğini de kaldırıyor. Bu kararın IE10'un dokunmatik ekran cihazlarda çalışan versiyonu için olduğunu hatırlatalım.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN